Planinarska kuća

Planinarska kuća "FRBEŽARI" u Tršću

Planinarskom kućom "Frbežari" upravlja Odsjek za gospodarstvo PD Kamenjak.

Tršće je središnje mjesto Općine Čabar. Leži na prostranoj visoravni na 830 metara nadmorske visine.

Naše je društvo vlasnik Planinarske kuće od 1968. godine, kao jedinog planinarskog objekta na velikom području tog sjeverozapadnog dijela županije, odnosno Gorskog Kotara. Kuća se nalazi na nadmorskoj visini od 825 metara i pruža idealne uvjete za boravak u prirodi i čistom okolišu.

Ovaj kraj ima sve mogućnosti za razvoj gorskog, lovnog, izletničko-rekereacijskog, sportskog, zdravstvenog i edukativnog turizma. Ovdje posjetitelj može osjetiti dubinu prirode u njezinoj punoj ljepoti, mirnoći i prirodnosti. Ovaj kraj ima prelijepe prirodne prostore, očuvano šumsko bogatstvo, nezagađene rijeke, predivne izvore Kupe, Čabranke, Gerovčice, putove na Risnjak i Snježnik, velike planinske košenice, lovišta, prekrasne vidikovce. Tu su sportski tereni za nogomet, rukomet, košarku, tenis, atletiku, boćanje, kuglanje, biciklizam. Tu su tri sportske dvorane, prirodni ambijenti za streličarstvo, lov i ribolov, rafting, planinarenje.

Planinarski putevi i staze omogućavaju većem broju ljudi uživanje u prirodi ovoga kraja. Pokraj planinarske kuće nalazi se hranilište jelena i košuta. U neposrednoj blizini je Ski centar koji nudi staze za alpsko skijanje sa vučnicama te nordijsko skijanje. Ovdje se mogu naći i kulturno-povijesni sadržaji od kojih su najpoznatiji dvorac Petra Zrinskog, zavičajna zbirka, rimski obrambeni zid-limes, stare vodenice i pilane, kovačnice, rezbarske radionice. Ima izobilje šumskih plodova (borovnica, jagoda, malina, kupina, gljiva, ljekovitog bilja).

Kuća se otvara po najavi.

Kapacitet kuće je 43 ležajeva.

Prizemlje:

• Blagovaonica
  • Kuhinja
  • 2 WC-a

Kat:

• Soba 1: 9 ležajeva
  • Soba 2: 12 ležajeva
  • Soba 3: 4 ležaja
  • 2 WC-a + 2 tuš kabine

Potkrovlje:

• 18 ležajeva

Za rezervaciju se obratite na broj +385 91 786 45 35 (Boris Kurilić)

CJENIK

(1 € = 7,53450 HRK)

Noćenje za ne članove planinarskih društava

(101,72 kn)

Noćenje za ne članove - grupe preko 15 osoba

(1.356,21 kn)

travanj - listopad

(1.582,24 kn)

studeni - ožujak

Noćenje za članove planinarskih društava uz važeću planinarsku iskaznicu za tekuću godinu

(52,74 kn)

OSTALE USLUGE

- iznajmljivanje posteljine (po osobi)

(22,60 kn)

- iznajmljivanje kuhinje (po osobi)

(7,53 kn)

*U cijenu smještaja nije uračunata boravišna pristojba.

*U cijenu smještaja uračunat je PDV.

Pravo na besplatno noćenje imaju:

- članovi HGSS-a u akciji
- za vodiče u akciji (potrebna grupa preko 10 planinara) uz važeću člansku iskaznicu
- za sudionike radne akcije
- za polaznike planinarske škole kod polaganja završnog ispita

KUĆNI RED:

- planinarske iskaznice se predaju navečer domaru
- obavezno se upisati u knjigu gostiju

REZERVACIJA:

Boris Kurilić

pdkamenjak@gmail.com

Bilten
21. susreta planinara Balkana u Tršću 2018.

Prijave za rezervaciju grupe potrebno je dostaviti e-mailom najkasnije 7 dana prije korištenja planinarske kuće.

Grupe obavezno moraju do tada platiti predujam u visini od 40% ugovorene cijene.

Uplate su moguće i internet bankarstvom (uz prethodni telefonski dogovor).

Radi ispostave računa obvezno je dostaviti u tajništvo PD Kamenjak (e-mailom) punu adresu, OIB, datum rođenja, kontakt telefon i e-mail.