Redakcija

Redakcija postavlja obavijesti koje su dostavljene Odsjeku od članova planinarskog društva, uređuje web galeriju slika, postavlja obavijesti o izletima, arhivira web stranice, te obavlja ostale poslove oko održavanja web stranice PD Kamenjak, administriranja Facebook stranica, Twittera i objavljivanja članaka za novine i časopise, izrađuje dnevnike i ostale publikacije.

Uređivanje na webu:

• web dizajn, uređivanje i održavanje web stranica: Damir Jelić
  • programska podrška: QuBiTech d.o.o. (Robert Bilandžija)
  • administracija visokogorskog odsjeka: Mirta Grandić i Davor Miketa
  • administriranje Facebook stranice: Damir Jelić, Davor Miketa i Boris Kurilić
  • administriranje na Twitteru: Damir Jelić
  • administriranje na InstagramuŽaklina Šupica
  • web hosting pruža: QuBiTech d.o.o. (od 27.12.2015.) i Tomislav Vrebac (do 27.12.2015.)
  • arhiviranje weba: Damir Jelić
  • lektoriranje: Damir Jelić, Mirta Grandić i Boris Kurilić

Izdavaštvo:

• glavni urednik: Boris Kurilić
  • grafički dizajneri: Damir Jelić i Zvjezdana Brlek

* Logo PD Kamenjak (vektorski format)

Krajem 2015. godine redizajnira se web stranica, te je puštena u rad 27.12.2015. U redizajnu sudjelovali: Damir Jelić (dizajn), Robert Bilandžija (programska podrška) i Mirta Grandić (grafički dizajn planine na vrhu).

Odsjek vodi, uređuje web, lektorira tekstove Damir Jelić od 2005. godine.
Podatke odsjeku dostavljaju tajnik društva i vodiči, članovi društva i polaznici planinarske škole.
Ostali suradnici se pridružuju ujesen 2013. te Web redakcija mijenja naziv u Redakcija zbog širenja aktivnosti na ostale medije.

Izdavaštvo je nova aktivnost reaktivirana 2011. godine izradom monografije 50 godina PD Kamenjak, planinarskih dnevnika Šuma Striborova i Podgorske staze te izradom informativno-edukacijskih ploča na stazama poput Šume Striborove.

- Poveznice na svoje foto-albume za Foto/Video galeriju dostavljaju članovi društva sa službenih izleta PD Kamenjak.
- Informacije o planinarskoj školi, rasporedu predavanja i vježbi dostavljaju pročelnik planinarske škole, voditelj i polaznici.
- Informacije o izletima dostavlja tajnik društva i planinarski vodiči dotičnog izleta.
- Informacije o ostalim odsjecima dostavljaju pročelnici odsjeka.

Sve sugestije i primjedbe (primamo i pohvale) u unapređenju kvalitete web stranica su dobrodošle, te ih šaljite na e-mail pdkamenjak.redakcija@gmail.com

Kako napraviti foto album za objavu na web stranicama PD Kamenjak:

1. Otvoriti svoj Gmail račun i ulogirati se
2. Kliknuti gore desno na "točkasti" kvadratić i odabrati Fotografije
3. Nakon toga gore desno kliknuti na Izradi
4. Dati naziv albuma (npr. Velebit 9.10.2019., Triglav 10.-13.6.2019...)
5. Kliknuti na Dodaj fotografije
6. Kliknuti na Odabir s računala
7. Držeći tipku CTRL + desni klik mišem odaberete fotografije za album
8. Nakon što su prenesene sve fotografije kliknuti na gore desno na tri točkice (jedna ispod druge) i kliknuti na Opcije
9. Uključiti PODIJELITE (ako već nije uključeno) i kopirati vezu za dijeljenje
10. Poslati kopiranu vezu (link) na pdkamenjak.redakcija@gmail.com