Zima na Šatorini

nedjelja 21.02.2021.

Težina: teška staza
Trajanje: lakša grupa 6 sati, teža grupa 10 sati hoda

Molimo planinare koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu kako bismo omogućili sudjelovanje članovima bez auta. Kod prijave naznačite u koju grupu biste išli. Vodič će procijeniti tko može u težu grupu. Lakša grupa putuje posebnim autima jer ranije završava izlet.
Teža grupa uključuje posebnu vježbu samo za visokogorce - oštri kondicijski trening i zimski uspon na najviši vrh srednjeg Velebita, rutom Marama - Ograđenica - vrh, dijelom kroz nemarkirano bespuće.
Obavezna oprema: dereze, cepin, kaciga, pojas, barem jedan karabiner s maticom, mala zamka (prusik), zamka 8 m x 8 mm, šivana traka 120-150 cm, čeona lampa, kompas,...
Lakša grupa ide zajedno s težom grupom do skloništa Ograđenica. Nakon odmora grupa se vraća istim putem do auta i kreće za Rijeku. Oprema uključuje osnovnu zimsku opremu - sunčane naočale, gamaše, štapove...

Povratak: u večernjim satima
Cijena: 50 kn, plaća se vozaču u autu
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 16.02.2021.

Oprema: Oprema je navedena u opisu puta. Plus hrana i piće iz ruksaka i planinarska iskaznica s markicom za 2021. godinu.
Napomena: Količina tehničke opreme u našem ormaru je ograničena i stoga namijenjena prvenstveno novopridošlim članovima. Zato preporučamo višegodišnjim članovima da kompletiraju vlastitu opremu. Užad i karabinere ne iznajmljujemo. Molimo da prije puta podesite dereze i uvježbate brzo i pravilno postavljanje u rukavicama.

Vodiči: Boris Kurilić (+385 91 786 45 35)