Premužićeva staza

nedjelja 17.06.2018.

Mjesto polaska: Jelačićev trg

Trajanje: oko 6-7 sati hoda

Četvrti kamenjakov velebitski izlet ove godine vodi nas na Premužićevu stazu, i to njen najatraktivniji dio - od Zavižana do Alana, s prolaskom kroz Rožanske kukove. Posjetit ćemo Rossijevu kolibu a spretniji planinari mogu se popeti na usputne vrhove Gromovaču i Crikvenu.

Stazu za dame i gospodu gradili su u ljutom kršu vrijedni Podgorci 1930-1933. godine prema projektu Slavonca Ante Premužića. Za novac se pobrinuo Senjanin Ivan Krajač, tadašnji ministar u vladi Kraljevine Jugoslavije. Dvojica prijatelja potrudila su se izgraditi i kuću na Zavižanu kao i Rossijevu kolibu.

Rossijeva koliba je velikim trudom brojnih volontera nedavno obnovljena, (VIDI).

Prijevoz: autobus
Povratak: u večernjim satima
Cijena: 120 kn (prijevoz i ulaznica u Nacionalni park Sjeverni Velebit)
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 08.06.2018.

Oprema: Osnovna planinarska oprema, zaštita od sunca, dovoljno vode, članska iskaznica, hrana iz ruksaka.
Napomena: Uplate internetskim bankarstvom i u tajništvu.

Vodiči: Zdravko Scheibl
Premužićeva staza