Pl. kuća "Frbežari" - Pl. kuća "Zamost"

Odsjek za veterane

nedjelja 27.09.2015.

Mjesto polaska: Jelačićev trg

Trajanje: oko 4 sata hoda

S polaskom u 7 h u pravcu Gornjeg Jelenja, Delnica, Crnog Luga, Gerova i Tršća do pl. kuće Frbežari. U našoj pl. Kući slijedi kava/čaj te odmor. U 10 h krećemo na planinarenje trasom pl. Kuća Frbežari - Hrib (u G. Lazima razgled 300 godina stare kuće). Nastavak planinarenja prema Kraljevom vrhu (žig GPP-a). Nakon kraćeg odmora preko Suhora uspon na 794 m visoku Svetu Goru. Od Kraljevog vrha do Svete Gore put je grebenski bez većeg uspona. Sa Sv. Gore lijep je vidik na dolinu Kupe i Čabranke te Sloveniju. Nakon razgleda slijedi spuštanje do pl. kuće "Zamost" (oko 30 min.). Tamo će se održati 4. planinarski gljivarski kotlić u organizaciji PD Tuhobić.

Prijevoz: autobus
Povratak: u večernjim satima
Cijena: 60 kn
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 22.09.2015.

Oprema: Standardna pl. oprema ovisno o vremenskim uvjetima
Napomena: Članovi zainteresirani za sudjelovanje u kuhanju kotlića trebaju se javiti na br. 098 338 005 (D. Konestra) do 22.9. uz uplatu kotizacije od 40,00 kn.

Vodiči: Žarko Fištrek (091 598 5232)