Kolovratske stijene (istočni vrh)

nedjelja 20.10.2024.

Trajanje: cca 4 sata hoda

Pohodimo Kolovratske stijene (KT HPO) koje se pružaju južno od skupine Samarskih i Bijelih stijena, kao osamljen greben na samome rubu Velike Kapele, tamo gdje se njezini pristranci počinju spuštati prema moru. Stjenoviti vršni dio grebena Kolovratskih stijena dugačak je oko 1 km. Vršni dio sastoji se od dva kamenita vrha koji izviruju iz šume. Zapadni je visok 1099 m, a istočni 1090 m. Istočni vrh, na koji vodi planinarska markacija, izrazita je stijena visoka 15 m s koje se pružaju lijepi vidici na Dulibu i kuću Stalak, a preko nje na Veliku Javornicu.

U 7 sati se nakon okupljanja na Delti, razmjestimo po autima i krećemo u koloni do Klenovice gdje skrećemo lijevo i vozimo narednih 10 km do Luke Krmpotske koja je naša početna točka uspona.
Očekuje nas lagana staza (5,5 km) do podnožja samog vrha kojeg čini izrazita stijena, visoka 15-20 m gdje će nam trebati mala pomoć rukama. Ukupno uspona je 520 m.
Povratak istim putem.

Povratak: u kasnim popodnevnim satima
Cijena: 9 € (vozaču)
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 15.10.2024.

Oprema: Osnovna planinarska oprema, hrana iz ruksaka, min. 2 litre vode
Napomena: Molimo sve vozače da kod prijave navedu koliko članova mogu povesti u automobilu.

Vodiči: Božo Barbarić (+385 98 404 918)
Kolovratske stijene (istočni vrh)