Ždrilski kuk (J. Velebit)

nedjelja 14.07.2024.

Mjesto polaska: Jelačićev trg

Težina: teška staza
Trajanje: Cca 8 sati hoda

Pohod započinjemo u zaseoku Brušane.

Na početku staze prelazimo potočić i  započinjemo strmi uspon u hladovini bukove šume koja je specifična za kopnenu stranu Velebita. Zatim slijedi izloženiji i većim dijelom travnati dio staze prema Piskovitoj kosici, s nekoliko detalja prolaska po stijenama  pa ponovno ulazimo u šumski dio staze i uspon do planinarskog skl. Ždrilo ( 1040 mnv ). Zanimljivog je  oblika i pozicioniran na stijeni, djelo arhitekta : Ivana Juretić.

Ako vremenske prilike dozvole uspinjemo se i na Ždrilski kuk.

Nakon odmora, kružnom stazom se vraćamo prema Baškim Oštarijama, podno Sladovačkog brda, i završavamo u poznatom hostelu, na piću.

Ukrcavamo se u bus i u  večernjim satima dolazimo u Rijeku.

Prijevoz: autobus
Povratak: U večernjim satima
Cijena: 25 EUR
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 09.07.2024.

Oprema: Planinarska oprema prilagođena ljetnom planinarenju i prognozi - zašita za glavu, krema sa zaštitnim faktorom, planinarski štapovi, sunčane naočale, planinarske cipele, važeća planinarska iskaznica, svakako dovoljno tekućine, minimalno 2 L. Hrana iz ruksaka.
Napomena: Uplate na račun društva do popunjenja mjesta.

Vodiči: Žaklina Šupica (0989856510), Estrelita Belušić
Ždrilski kuk (J. Velebit)