Stari grad Ledenice

nedjelja 21.11.2021.

Težina: lagana staza
Trajanje: oko 4 sata

Nakon okupljanja na parkingu Delta krećemo magistralom do mjesta Povile. Ovdje kreće planinarska staza prema jednom od vidikovaca "Oči Vinodola" - vidikovcu Gradina koji će nas nagraditi prekrasnim vidicima na ledeničko polje, Vinodolsku rivijeru, Velebit i Kvarnerske otoke. Nadomak vidikovca nalazi se groblje starog grada Ledenica, neobičnog okruglog oblika.

Na obližnjem vrhu, na strateškoj poziciji stoji stari utvrđeni grad Ledenice (381 m), koji se spominje još 1248. godine. Ostaci naselja opasanog zidinama i kulama vjerni su spomenik knezovima krčkim i frankopanskim.

Slijedi spust planinarskom stazom i makadamskim putem do atraktivne uvale Mala Draga, te povratak obalnom šetnicom do Povila.

Povratak u Rijeku u poslijepodnevnim satima.

Povratak: u poslijepodnevnim satima
Cijena: 40 kn, plaća se vozaču u autu.
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 16.11.2021.

Oprema: Osnovna planinarska oprema.
Napomena: Prilikom prijave naznačiti jeste li vozač i koliko mjesta imate na raspolaganju.

Vodiči: Mirela Šenkinc (+385 91 555 17 39), Bojan Šenkinc
Stari grad Ledenice