NP PAKLENICA(Sv. Brdo 1751 m - Vaganski vrh 1757 m)

petak 20.08.2021.

Težina: teška staza
Trajanje: oko 8 h svaki dan

PETAK: Nakon dolaska u Seline krećemo sa usponom kroz kanjon Male Paklenice. Nakon otprlike 8-9 h stižemo na naše odredište za prvi dan, pl. sklonište Ivine vodice (ili Vlaški grad) gdje bivakiramo.

SUBOTA: Zorom krećemo na uspon na Sv. Brdo nakon čega nastavljamo prema Vaganskom vrhu te cilju za drugi dan, pl. skloništu Struge gdje stižemo nakon 8-9 h hoda.

NEDJELJA: Ranim jutrom krećemo prema konačnom odredištu, kanjonu Velike Paklenice. Nakon posjeta prezentacijskom centru "Podzemni grad Paklenice" završavamo naš izlet te nakon kratkog odmora i kratkog swim stopa krećemo put Rijeke.

Povratak: Nedjelja u večernjim satima
Cijena: 120 kn prijevoz, 80 kn trodnevna ulaznica u NP
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 10.08.2021.

Oprema: Kompletna pl. oprema za ljetno planinarenje i bivakiranje (šatori, vreće za spavanje). Hrana iz ruksaka, mogućnost spremanja toplog obroka u skloništima. Min. 3 L vode dnevno. Izvorska voda dostupna kod pl. skloništa Ivine vodice i Struge.
Napomena: Izlet je kondicijski jako zahtjevan te se ne preporuča za planinare početnike. Broj izletnika ograničen na 15. Prilikom prijave izvršiti uplatu od 200 kn na račun ili u tajništvu društva te navesti ako ste voljni voziti.

Vodiči: Davor Miketa