Klek (1182 m)

zimski uspon Izlet za sve planinare

nedjelja 28.02.2021.

Težina: lagana staza
Trajanje: oko 3 sata hoda

Molimo sve planinare koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu, gdje ćemo se posložiti i ukrcati članove bez auta.

Nakon vožnje autocestom preko Vrbovskog i Ogulina dolazimo do zaselka Bjelsko odakle krećemo na uspon na Klek.

Šumskom stazom nakon svojih sat vremena hoda stižemo do planinarskog doma te nakon kratkog odmora krećemo prema vrhu Kleka koji je svojih pola sata udaljen od doma. Do vrha vodi preko stijena nešto malo zahtjevnija staza te je potreban dodatni oprez, a zimi su svakako vrlo poželjne čak i nezaobilazne i dereze.
Nakon uspona na vrh vraćamo se istim putem natrag do Bjelskog.

Povratak: kasni popodnevni sati
Cijena: 80 kuna
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 23.02.2021.

Oprema: Planinarska iskaznica, planinarska oprema za snježne uvjete (poželjne dereze), čeona lampa, hrana i piće iz ruksaka.
Napomena: Molimo sve planinare da se pridržavaju epidemioloških mjera važećih na dan izleta. Tko ima auto neka u njemu dođe na Deltu gdje ćemo ukrcati i članove bez auta. Kod prijave molimo napomenuti tko dolazi s autom. U automobilima obavezne maskice za lice.

Vodiči: Mirta Grandić (+385 92 266 17 12) i Zdravko Scheibl
Klek (1182 m)