Brgud - PS Kremenjak

nedjelja 03.12.2023.

Trajanje: oko 6 sati hoda

Nakon okupljanja na Delti krećemo automobilima prema Mošćenicama. U 8 sati s glavnog trga iz Mošćenica krećemo prema vrhu Brgud (907 m) koji se nalazi na izduženom kamenito-travnatom grebenu. Pogledi s vrha sežu na Istru, kvarnerske otoke, te vrhove Vojak, Perun i Sisol. Putem prolazimo pored lovačke kuće Perun i hranilišta bjeloglavih supova, divovskih ptica čiji raspon krila doseže i do 2.8 m.

Nastavljamo grebenom do glavnog cilja ovog društvenog izleta: planinarskog skloništa Kremenjak (847 m). Ovo novo i moderno sklonište nalikuje na izvaljeno jaje u gnijezdu. Na krovu skloništa nalazi se terasa s funkcijom promatračnice na ptice i vidikovca, a okolna livada obasuta je drvenim replikama ptičjih jaja. Nakon odmora na livadi pored skloništa, vraćamo se u Mošćenice, srednjovjekovni gradić smješten na brežuljku, na nadmorskoj visini 175 m iznad Mošćeničke Drage. Razgled stare jezgre i povratak u Rijeku u poslijepodnevnim satima.

Danas će nam se u planinarenju pridružiti i polaznici Kamenjakove opće planinarske škole.

Povratak: u popodnevnim satima
Cijena: 4 € vozaču
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 28.11.2023.

Oprema: Osnovna planinarska oprema
Napomena: Prilikom prijave naznačiti jeste li vozač i koliko mjesta imate na raspolaganju

Vodiči: Filip Žic (+385 92 232 87 37), Boris Kurilić
Brgud - PS Kremenjak