Bjelolasica (1536 m)

zimski uspon Izlet za sve planinare

nedjelja 31.01.2021.

Trajanje: 6 sati

Molimo sve članove koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu, gdje ćemo ukrcati članove bez auta.

Zimski uspon na Bjelolasicu je svojevrsna kreacija prekrasne prirode. Zaleđena stabla i puno snijega obilježavaju ovaj izlet.

Krećemo hodat iz Begovog Razdolja (1062 m).Najprije makadamskom cestom do Vrbovske poljane i nakon toga slijedi oštar uspon na vrh. Putem ćemo proći uz pl. sklonište Jakoba Mihelčića. Uspon traje oko 3 sata, bude li puno snijega i malo duži. Na samom vrhu uživamo u pogledu i pijemo topli čaj iz termosice. Silazak istim putem ili preko Žute poljane, odlučit ćemo na vrhu.

Sve skupa hodamo oko 6 sati.

Bude li puno leda samo planinari sa derezama ili žabicama mogu na vrh (ponesite tko ima).Topla odjeća i gamaše obavezne.

Ajme kako će nam biti lipo!

Povratak: U večernjim satima
Cijena: 40 kn, plaća se vozaču u autu.
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 26.01.2021.

Oprema: Zimska oprema za planinarenje, dereze ili žabice.
Napomena: Prošle zime greben Bjelolasice je bio zaleđen i mogli su na vrh samo planinari sa derezama ili žabicama. Teško je predvidjeti što će biti ove godine, ali bilo bi dobro imati ih. U slučaju jakog leda pod vrhom tko ih ne bude imao ići će do granice leda.

Vodiči: Darko Tadej