Alino bilo

Mjesto polaska: automobilsko parkiralište Delta

Težina: lagana staza
Trajanje: oko 4 sata hoda

Molimo sve članove koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu, spremni za vožnju.

Krećemo prema Krivom putu. Vozila ostavljamo kod stare škole koja je sada planinarsko sklonište. Krivi put je KT4 Senjske obilaznice, a od kuda kreće i naš uspon prema Alinom bilu.

Alino bilo je vrh na 1106 m te je ujedno KT 3 Senjske obilaznice. S vrha se pruža pogled na zaseoke koji pripadaju Podbilu, šumovite predjele Gorskog Kotara i Like, te impresivne vizure otoka Krka, Prvića i Golog.

Nakon uspona na vrh krećemo dalje planinarskom stazom koja djelomično prolazi kroz bjelogoričnu šumu koja nas štiti od sunca te izbijamo na šumski put koji nas vodi natrag prema našoj polazišnoj točci.

Povratak: popodne
Cijena: 30 kn, plaća se vozaču u autu
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 25.08.2020.

Oprema: osnovna planinarska oprema, zaštita od sunca i vjetra, hrana i piće iz ruksaka.
Napomena: Molimo vozače da se jave kod prijave te na dan izleta dođu na Deltu sa svojim vozilima.

Vodiči: Sunčica Paurović (098 936 2642)