39. Memorijalni uspon na Učku

nedjelja 18.09.2022.

Trajanje: teža grupa oko 8 sati hoda, lakša grupa oko 3 sata hoda

39. Memorijalni pohod na Učku ima dvije staze:

Teža grupa kreće autima sa Delte u 7 sati. Polazak je iz Medveje, kroz Lovransku Dragu i preko sedla do vrha Vojak (1396 m) gdje stižemo oko podne. Uspon bi trebao trajati oko 4 sata, a silazak do Medveje oko 3 i pol sata. Izlet je kondicijski vrlo zahtjevan.

Lakša grupa kreće autima sa Delte u 9 sati. Idemo kružnom stazom - uzbrdo od planinarskog doma na Poklonu i nizbrdo sa istarske strane uz restoran Dopo Lavoro. Polazak na stazu je u 10.30. Susret svih sudionika pohoda bit će na vrhu Učke oko 12 sati.

Molimo sve članove iz teže i iz lakše grupe koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu, gdje ćemo popuniti potreban broj vozila.

Ove godine memorijalni uspon održava se u sklopu UNICEF-ove humanitarne akcije Mliječna staza, s ciljem podrške mentalnom zdravlju djece i mladih u školama u Hrvatskoj.

Povratak: u popodnevnim satima
Cijena: prijevoz 20 kn, plaća se vozačima u autu
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 13.09.2022.

Oprema: osnovna planinarska oprema
Napomena: Kod prijave molimo naznačite grupu i da li dolazite autom na Deltu. Uplata 20 kn direktno vozačima tijekom izleta.

Vodiči: teža grupa: Igor Korlević, 091 256 6611, lakša grupa: Davor Miketa, 091 643 6091