Poljski folklor na Korzu

Objavljeno 01. srpnja 2015.

U ponedjeljak 6. srpnja u 19 sati na riječkom Korzu nastupaju poljski folklorni ansambl "SĄDECZOKI" iz grada Nowy Sącz i hrvatski folklorni ansambl "Petar Zrinski" iz Vrbovca. Oba ansambla redovito nastupaju na međunarodnim festivalima gdje često osvajaju nagrade.

Plesači i glazbenici prikazat će Riječanima i turistima program posebno pripremljen za ovaj nastup koji uključuje i nekoliko zajedničkih poljsko-hrvatskih koreografija.

Organizatori nastupa su Planinarsko društvo "Kamenjak" iz Rijeke i PTT Beskid iz poljskog grada Nowy Sącz koji već dvije godine uspješno surađuju u sportskim i kulturnim programima.

Pokrovitelji gostovanja su Grad Rijeka i Pivka d.o.o.
Dio troškova svojom donacijom pokrivaju planinari koji su se upravo vratili sa sedmodnevnog izleta u Poljsku. Molim i ostale članove Kamenjaka da donacijom od 30 kn i ponekim kolačem pomognu u organizaciji još jednog poljsko-hrvatskog susreta. Kune donesite u tajništvo a kolače u gradsku vijećnicu u ponedjeljak između 17 i 19 sati.

Hvala!

Boris Kurilić, predsjednik PD Kamenjak