Podgorske staze na srednjem Velebitu

Cijena 7 €

Planinarsko društvo Kamenjak ovaj je dnevnik prvi puta izdalo 2011. godine.
U ovome vodiču opisan je preporučeni način obilaska "Podgorskih staza", ali planinari mogu, naravno, pojedinim stazama proći u sklopu svojih, malo drugačije "skrojenih", izleta.

Za upis u počasnu knjigu i značku: Treba se fotografirati na kontrolnim točkama. Kontrolne točke uz koje se treba fotografirati obilježene su natpisom crvene boje. Žigova na KT nema. Crkva u Cesarici, sklonište u Skorpovcu i kapelica u Radlovcu nisu posebno obilježeni.

Kontrolne točke:

1. Cesarica
2. Stari put
3. Pejakuša (bivše sklonište)
4. Sklonište Skorpovac
5. Kurozeb
6. Radlovac - kapelica Sv. Roka
7. Stipčev vrh
8. Uvala Badnjina

U dnevniku uz osobne podatke treba ulijepiti fotografiju obilaznika, po mogućnosti snimljenu na Velebitu.

Glavna nagrada planinaru nakon obilaska "Podgorskih staza" bit će doživljaj Velebita koji ostaje u srcu.

Planinari koji obiđu Podgorske staze trebaju dnevnik s fotografijama uz kontrolne točke poslati na ovjeru u PD "Kamenjak", Korzo 40/I, 51000 Rijeka, koji će ih nagraditi upisom u počasnu knjigu i prigodnom značkom. Ako šaljete više dnevnika, može se priložiti samo po jedna ili dvije fotografije sa svake KT, uz uvjet da su na njima svi sudionici, SNIMLJENI BEZ KAPE I SUNČANIH NAOČALA!

Fotografije se mogu poslati i elektronskom poštom već s Velebita na email Društva.

PD "Kamenjak" vraća dnevnik sa fotografijama i značkom u roku od 30 dana.

Cijena dnevnika je 40 kuna, a može se kupiti u PD Kamenjak osobno ili pouzećem, u domovima na Alanu i Baškim Oštarijama, u bistrou “Riva” u Sv. Jurju i caffe baru “Baška bura” u Karlobagu.

Navigacija:

- Web prikaz

- GPX i KMZ (za Garmin uređaje i Google karte)

Hrvatski:

English: