Zimski uspon na Risnjak 2022.

zimski uspon Izlet za sve planinare

nedjelja 06.02.2022.

Trajanje: oko 7 sati hoda

Molimo sve članove koji imaju automobil da njime dođu na parkiralište Delta kako bi članovima bez auta omogućili sudjelovanje u izletu.

Nakon što se rasporedimo u aute, uputit ćemo se prema planinarskom domu Sušak na Platku. Odatle krećemo preko Cajtiga prema Velikom Risnjaku (1528 m). Ako uvjeti dopuste (bura i led), popet ćemo se i na sam vrh. Nakon kraćeg zadržavanja kod doma, vratit ćemo se preko Fratrovih dolaca na Platak.

Povratak: u večernjim satima
Cijena: 20 kuna vozaču
Prijave: u tajništvu Društva do 01.02.2022.

Oprema: Osnovna planinarska oprema, štapovi sa širokim krpljicama, gamaše, dereze i iskaznica s markicom za 2022.
Napomena: U slučaju visokog snijega potrebna dobra kondicija. Razmisliti o sudjelovanju! Dom na Risnjaku ne radi, ponijeti hranu i topli napitak. Molimo planinare da se pridržavaju epidemioloških mjera važećih na dan izleta.

Vodiči: Zdravko Scheibl
Zimski uspon na Risnjak 2022.