Zima na Šatorini 2024.

nedjelja 25.02.2024.

Težina: teška staza
Trajanje: oko 10 sati hoda

Izlet uključuje oštri kondicijski trening i zimski uspon na najviši vrh srednjeg Velebita, rutom Marama - Ograđenica - Šatorina (1622 m) - Korita - Marama. Prolazi se dijelom kroz nemarkirano bespuće u surovom podgorskom kamenjaru. U predjelima iznad Premužićeve staze očekuje se duboki snijeg i poneka zaleđena padina.

Povratak: u večernjim satima
Cijena: 10 € (vozaču)
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 06.02.2024.

Oprema: Visoke čvrste gojzerice, dereze, cepin, barem je dan karabiner/sponka s maticom, mala zamka (prusik), zamka 8m x 8mm, šivana traka 120-150 cm, naglavna svjetiljka, kompas, sunčane/skijaške naočale, gamaše, štapovi, odjeća za buru i mećavu... Plus hrana i piće iz ruksaka i planinarska iskaznica s markicom za 2024. godinu.
Napomena: Količina tehničke opreme u našem ormaru je ograničena. Zato preporučamo nabavku vlastite opreme. Užad i karabinere/sponke ne iznajmljujemo. Prije izleta podesite dereze i uvježbajte brzo i pravilno postavljanje u rukavicama. Molimo planinare koji imaju auto da to jave i u njemu dođu na Deltu kako bismo omogućili sudjelovanje članovima bez auta.

Vodiči: Boris Kurilić (091 786 45 35), Toni Karuza, Robert Bilandžija
Zima na Šatorini 2024.