Zeleno-plava Rijeka 6.7.2024.

Mjesto polaska: stanica kod bivše Dječje bolnice na Kantridi

Težina: lagana staza
Trajanje: oko 4 sata

Nakon zimskog otvorenja ove staze 16.12.2023. uređene u suradnji s Turističkom zajednicom Grada Rijeke, slijedi i ljetno izdanje Zeleno-plave Rijeke. Izlet organiziramo u suradnji s udrugom Urbani separe, u sklopu festivala Pozdrav s riječke rivijere 1-14.7. Cijelim putem pratimo plavo-bijele turističke markacije.

Okupljanje je u 9 sati na stanici kod bivše Dječje bolnice na Kantridi. Prošetat ćemo Parkom lovora, usput ponešto počistit, plijevit i što više zalit (ponesite vodu, u parku je i špina).

Nastavljamo šetnjom kroz donji dio Poučne planinarske staze Šuma Striborova te lokalnim cesticama ulazimo do najveće riječke šume. U pravom planinarskom ugođaju pomalo se spuštamo do obalnog puta kod Akademije, gdje organizirani izlet završava i slijedi individualno morsko opuštanje.

Više o Parku lovora i Zeleno-plavoj Rijeci na  https://pd-kamenjak.hr/o-nama/

Prijevoz: javni prijevoz
Povratak: oko 13 sati
Cijena: besplatno
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 06.07.2024.

Oprema: Čvrste cipele na nogama, ljetna kapa, voda, kostim za kupanje (i japanke - ali u ruksaku, za kraj izleta!)
Napomena: Izlet je namijenjen svim zainteresiranim građanima, nije potrebna planinarska iskaznica niti prethodna prijava u Kamenjaku. Dobrodošli su i kućni ljubimci.

Vodiči: Boris Kurilić (+385 91 786 45 35)
Zeleno-plava Rijeka 6.7.2024.