Vrhovi Konjuha i Tuzla (BiH)

subota 27.04.2024.

Mjesto polaska: Jelačićev trg

Trajanje: svaki dan 5 do 6 sati hoda

Na ovom izletu upoznat ćemo cijeli masiv Konjuha i posjetiti nekoliko njegovih vrhova.
SUBOTA 27.4. Polazak u 00.15 h sa Jelačićevog trga. Putujemo do sela Goletići u masivu Konjuha, gdje ostavljamo autobus. Krećemo na laganu turu oko 3-4 sata prema planinarskom domu "Obli vrh" i dalje prema Sarijinom koritu. Nastavljamo prema Metaljci i planinarskom domu Javorje, gdje ćemo biti smješteni.
Lakša grupa prošetat će od autobusa do doma oko 45 minuta. U večernjim satima druženje.
NEDELJA 28.4. Poslije doručka krećemo na stazu Stupari - pećina - Grado vrh - Bandijerka (najviši vrh Javorja 1209 m) - stijene - planinarski dom. U večernjim satima druženje.
PONEDELJAK 29.4. Poslije doručka spuštamo se 45 minuta do autobusa i vozimo se do sela Mrljevići. Slijedi tura oko 5-6 sati sa usponom na Zelenboj (1060 m) i spuštanjem do hotela Zlača gdje ćemo biti smješteni.
UTORAK 30.4. Poslije doručka penjemo se na najviši vrh Konjuha (1328 m). Nakon atraktivne ture, popodne se vraćamo do hotela Zlača.
SRIJEDA 1.5. Poslije doručka odlazimo u Tuzlu na turističko razgledavanje grada u društvu s domaćinima iz PD Konjuh. Poslije ručka putujemo za Rijeku.

Prijevoz: autobus
Povratak: 01.05.24. u večernjim satima
Cijena: 210 € Uključuje 120 € prijevoz, 90 € sve ostalo - dva polupansiona u pl. domu Javorje (večera, noćenje i doručak), dva noćenja s doručkom u hotelu Zlača
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 16.04.2024.

Oprema: Osnovna planinarska oprema. Vreća za spavanje nije potrebna. Osobna iskaznica.
Napomena: Broj sudionika je ograničen. Poželjno je prijaviti se što prije uz uplatu do 16.04.24.

Vodiči: Igor Korlević (091 256 6611)
Vrhovi Konjuha i Tuzla (BiH)