Tre cime di Lavaredo i Monte Paterno (2744 m)

nedjelja 08.07.2018.

Mjesto polaska: Jelačićev trg

Trajanje: 4,5 do 7 sati hoda, ovisno o odabranoj grupi

Tre cime di Lavaredo jedno je od najljepših mjesta u Dolomitima - pogledi na stijene, jezerca, spomenici alpinistima palim u 1. svjetskom ratu (poprište sukoba talijanske i austrijske vojske, danas pod zaštitom UNESCO-a), brojni planinarski domovi, ferata...

Krećemo od doma Auronzo (2320 m) sjeverozapadno oko Tre cime prema riffugio Locatelli (2450 m). Zatim pješačka grupa nastavlja kružnom stazom preko prijevoja Lavaredo do doma Auronzo.

Visokogorska grupa ulazi u feratu De Luca-Innerkofler i penje se na vrh Monte Paterno (2744 m). Silazak sa ferate je na prijevoj Lavaredo i povratak pješačkom stazom do doma Auronzo.

Prijevoz: autobus
Povratak: u večernjim satima
Cijena: 220 kn prijevoz + 20 kn osiguranje za feratu
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 26.06.2018.

Oprema: Osnovna planinarska oprema, topla odjeća, članska iskaznica, osobna iskaznica, europska zdravstvena iskaznica, hrana i piće iz ruksaka. Za feratu komplet s tvornički proizvedenim ipsilonom, kaciga, pojas, čeona lampica.
Napomena: Uplate internetskim bankarstvom i u tajništvu. Kod prijave odaberite grupu. Za feratu je potrebno prethodno iskustvo. Policu osiguranja za feratu 20 kn ne moraju platiti članovi koji su za zahtjevne terene već osigurani po drugoj osnovi - detalje obavezno javiti tajništvu.

Vodiči: Igor Korlević, Boris Kurilić, Zdravko Scheibl, Marko Perković
Tre cime di Lavaredo i Monte Paterno (2744 m)