Tofana di Rozes (3225 m) (Dolomiti)

subota 15.07.2023.

Mjesto polaska: Jelačićev trg

Trajanje: 6 do 10 sati, ovisno o izabranoj grupi

Odmah iza ponoći (s petka na subotu) krećemo preko Cortine d'Ampezzo do doma Rifugio Dibona, na visini od sasvim pristojnih 2083 m.

Pješačka grupa ide širokom stazom do gornjeg doma Rifugio Giussani na 2580 m, oko 2 sata hoda. Lakša grupa tu ostaje uživati na dužem odmoru i šetnji okolicom te se kasnije vraća istim putem do donjeg doma Rifugio Dibona. Teža grupa  nastavlja stazom do vrha na 3225 m. Pri vrhu bi bilo dobro staviti dereze i cepin u ruke.

Visokogorska grupa ide stazom Alta via Dolomiti prema ferati Lipella. Ferata obiluje svim detaljima, od tunela do strmih uspona i priječnica te prekrasnih vidika... Dugačka je i tehnički zahtjevna, posebice u drugom dijelu prije izlaska na greben. Ferata zahtijeva dobru fizičku kondiciju i psihičku pripremljenost. U drugom dijelu postoji mogućnost ranijeg izlaska iz ferate i uspon na vrh pješačkom stazom po Via normale.

Prijevoz: autobus
Povratak: u večernjim satima
Cijena: 35 €
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 11.07.2023.

Oprema: Osnovna planinarska oprema, toplija odjeća, članska iskaznica, osobna iskaznica, europska zdravstvena iskaznica... Za visokogorce još: kaciga, pojas, tvornički proizveden ipsilon, "paničar", čeona lampa, rukavice, dereze, cepin.
Napomena: Prilikom uplate odaberite grupu. Ferata je zahtjevna i potrebno je prethodno iskustvo. Za feratu se preporuča dodatna polica osiguranja, npr. uz odgovarajuću stranu planinarsku iskaznicu.

Vodiči: Igor Korlević, Boris Kurilić, Zoran Doričić