Terezijanom od Baških Oštarija do Karlobaga

subota 07.10.2023.

Mjesto polaska: Jelačićev trg

Trajanje: oko pet sati hoda

Ove subote organiziramo vjerojatno prvi takav društveni izlet u Hrvatskoj -  upoznat ćemo velebitsku Terezijanu u punoj dužini od Baških Oštarija do Karlobaga.

Krećemo od atraktivnog Kubusa i spuštamo se slikovitom, dobro uređenom stazom do sela Konjsko. Dalje nastavljamo malo poznatim dijelom Terezijane. Prva je na redu zanimljiva usputna poučna staza zaklade Rewilding Velebit.

S pogledima na more i otok Pag spuštamo se do još jedne poučne staze u blizini sela Vidovac. Terezijanom nastavljamo do arheološkog lokaliteta/poučne staze sv. Vid - Drvišica, koja priča priču o najstarijim (prethistorijskim) stanovnicima velebitskog Podgorja.

Terezijana nas pred kraj izleta vodi do obnovljenog kupališta na istočnom ulazu u Karlobag, gdje ćemo se odmoriti i osvježiti pred polazak za Rijeku.

Prijevoz: autobus
Povratak: u večernjim satima
Cijena: 20 €
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 03.10.2023.

Oprema: Osnovna planinarska oprema

Vodiči: Boris Kurilić (+385 91 786 45 35)