Studena - Obruč (1376 m) – Hahlić (1097 m)

nedjelja 18.10.2020.

Trajanje: oko 6-8 sati hoda

Ovo je jedan od uspona na Obruč i Hahlić po manje znanim i prakticiranim putovima.

Uspon ćemo podijeliti na dvije grupe – lakšu i težu, no obje su zapravo srednje teške hodačke ture.

Teža grupa ići će od Studene preko Rimskog zida na Koreniku (ostaci vojnih objekata), vrh Vojak (916 m) te na Obruč (1376 m) gdje ćemo uživati u vidicima a zatim se spušta do doma na Hahliću (1097 m). Nakon odmora vraćamo se preko Podplanine i Korenike otkuda je došla lakša grupa natrag u Studenu. Sve zajedno oko 23 km ili svojih 7-8 sati hoda sa oko 1300 metara sveukupnog uspona.

Lakša grupa ide preko Rimskog zida i Korenike (ostaci vojnih objekata), tu se odvaja od teže grupe i ide direktno za Hahlić (1097 m). Nakon odmora u domu vraća se istim putem natrag ovaj puta zajedno sa težom grupom. Sve zajedno oko 20 km ili svojih 6-7 sati hoda sa oko 1000 metara sveukupnog uspona.

U povratku po dogovoru možemo prijeći i preko Ćunine glave (1158 m) koja se nalazi u blizini doma Hahlić gdje i lakša grupa može uživati u vidicima.

Povratak: u popodnevnim satima
Cijena: 20 kn, plaća se direktno vozaču u autu
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 13.10.2020.

Oprema: planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima, čeona lampa, vjetrovka
Napomena: Molimo sve članove koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu, gdje će se popuniti potreban broj vozila. Za one koji žive bliže Studeni polazak mogu dogovoriti sa putnicima iz automobila. Sastanak je u centru Studene u 7.30 sati kod kafića gdje ćemo popiti kavu prije uspona. Hrana i piće iz ruksaka. U domu ovisno o situaciji.

Vodiči: Mario Glavaz (+385 95 797 5353) i Mirta Grandić
Studena - Obruč (1376 m) – Hahlić (1097 m)