Srednji Velebit - Laktin vrh i Lisac

nedjelja 20.08.2023.

Trajanje: oko 6 sati hoda

Laktin vrh (1504 mnv) i Lisac (1449 mnv) istaknuti su i rjeđe posjećivani vrhovi u središnjem dijelu srednjeg Velebita. Oba su vrha fantastični vidikovci, ali i idealna odredišta za vruće ljetne dane jer staze do njih vode kroz duboku hladovinu stoljetnih velebitskih šuma. Od planinarske kuće Kugina kuća penjemo se prvo ugodnim putem na Laktin vrh (KT HPO) s kojega se odlično vide Dabarski kukovi (posebno Bačić kuk) i lička strana Velebita. Nakon zasluženog odmora i okrepe, vraćamo se do polazišta odakle nastavljamo strmijim, ali kraćim usponom na još jedan skriveni lički gorski biser - vrh Lisac. S Lisca puca impresivan pogled na more, okolne velebitske vrhove i nepregledna šumska prostranstva duž čitavog obzora. Spustom natrag do Kugine kuće završavamo izlet i vraćamo se u Rijeku.

Povratak: u večernjim satima
Cijena: 13 € (vozaču)
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 15.08.2023.

Oprema: Standardna planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima, hrana i dovoljno vode za ljetne uvjete, krema za sunčanje, šešir, važeća planinarska iskaznica.
Napomena: Kod prijave obavezno napomenite idete li na izlet vlastitim automobilom kako bi organizirali prijevoz članovima bez auta

Vodiči: Žarko Fištrek, Filip Kardum (+385 92 405 67 54)