S Platka na Osoje (1338 m)

nedjelja 10.11.2024.

Trajanje: oko 6 sati hoda

Jesen nastavljamo posjetom na ne baš čestu destinaciju društvenih izleta i stoga ne toliko posjećen vrh Osoje (1338 m).
Osoje je vrh u okolici Hahlića koji je i kontrolna točka broj 11 Kamenjakove obilaznice "Planinarski putevi Hahlića kroz Pakleno do Nebesa".

Polazimo s Delte u 7:00 sati, vozimo do Platka, autima nastavljamo cestom prema Gumancu te parkiramo na pogodnom mjestu uz planinarski put 1001 Platak – Planinarski dom Hahlić.

Tim putem nastavljamo do našeg odredišta, vrha Osoje, prema kojemu se odvajamo nešto prije skretanja na susjedni vrh Vidalj.

Penjemo se na vrh Osoje, uživamo u pogledu prema susjednim vrhovima Sljeme, Grleš, Medvejci ... kružnim putem silazimo na put br 1001 te se vraćamo prema Platku.

U domu Platak po dogovoru odlazimo na piće i ručak.

Povratak: u večernjima satima
Cijena: 4 € vozaču
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 07.11.2024.

Oprema: Planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima. Hrana i piće iz ruksaka.
Napomena: Kod prijave na izlet obavezno napomenuti tko ima vozilo i vozi do Platka te koliko članova može primiti u vozilo.

Vodiči: Mirta Grandić (+385 92 266 17 12)
S Platka na Osoje (1338 m)