Krn (SLO)

nedjelja 30.06.2024.

Težina: teška staza
Trajanje: do 10 sati hoda, ovisno o tempu

Nakon okupljanja na Delti krećemo automobilima prema "Koči na planini Kuhinja" u podnožju Krna.

Oko 8.30 h krećemo s usponom po travnatim prostranstvima na južnim padinama Krnskog masiva, uspinjući se prema koči Gomiščkovo zavetišče na Krnu (2182 m), te na sam vrh. Krn (2244 m) je najjužniji dvijetisućnjak Julijskih Alpi s kojeg se pružaju vidici na Jadransko more, dolinu rijeke Soče, Kanin, najviše vrhove Julijskih Alpi, a za dobra i vedra dana pogledi sežu i do talijanskih Dolomita i austrijskih Visokih Tura.
Spust istim putem.

Savladavamo visinsku razliku od 1210 m na duljini od 11 km. Staza je strma i kondicijski vrlo zahtjevna, te neprestano izložena jakom lipanjskom suncu.
Zbog zahtjevnosti ture broj sudionika je ograničen na 18.

Povratak: U večernjim satima
Cijena: 25 € vodiču ili u tajništvu društva
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 25.06.2024.

Oprema: Osnovna planinarska oprema za ljetno planinarenje, veće količine tekućine (minimalno 3 litre vode), krema za zaštitu od sunca, pokrivalo za glavu, sunčane naočale.
Napomena: Prilikom prijave naznačiti jeste li vozač i koliko mjesta imate na raspolaganju.

Vodiči: Filip Žic (092 232 8737), Toni Karuza
Krn (SLO)