Krn (SLO)

Mjesto polaska: parkiralište ispod Decathlona na Škurinjama

Težina: teška staza
Trajanje: oko 8 sati

Nakon okupljanja kod Decathlona krećemo automobilima prema "Koči na planini Kuhinja" u podnožju Krna.

Oko 8.00 h krećemo s usponom po travnatim prostranstvima na južnim padinama Krnskog masiva, uspinjući se prema koči Gomiščkovo zavetišče na Krnu (2182 m), te na sam vrh. Krn (2244 m) je najjužniji dvijetisućnjak Julijskih Alpi s kojeg se pružaju vidici na Jadransko more, dolinu rijeke Soče, Kanin, najviše vrhove Julijskih Alpi, a za dobra i vedra dana pogledi sežu i do talijanskih Dolomita i austrijskih Visokih Tura.
Spuštamo se kružno preko Batognice, Praga, jezera v Lužnici, Lepenice, nazad do planine Kuhinja.

Savladavamo visinsku razliku od 1366 m na duljini od 15 km. Staza je strma i kondicijski vrlo zahtjevna, te neprestano izložena jakom lipanjskom suncu.

Povratak: u večernjim satima
Cijena: 25 € vodiču ili u tajništvu društva
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 25.06.2024.

Oprema: Osnovna planinarska oprema za ljetno planinarenje (prvi sloj i promjena, tehnička majica kao drugi sloj, GTX jakna za kišu/vjetar, nepromočive cipele, jedan par rukavica), veće količine tekućine (minimalno 3 L vode), krema za zaštitu od sunca, pokrivalo za glavu, sunčane naočale, hrana iz ruksaka.
Napomena: Prilikom prijave naznačiti jeste li vozač i koliko mjesta imate na raspolaganju. Zbog zahtjevnosti ture broj sudionika je ograničen na 18 sudionika.

Vodiči: Filip Žic (+385 92 232 87 37), Toni Karuza (+385 99 667 73 96)
Krn (SLO)