Korita 2019.

Mjesto polaska: Jelačićev trg

Težina: lagana staza
Trajanje: oko 4 sata

Krećemo osobnim automobilima sa Jelačićevog trga u 7.30 h. U društvu smo sa planinarima PD Konjuh iz Tuzle.

Put nas vodi preko Učke do Lupoglava i do mjesta Brgudac na visini 747 m/nm. Tu ćemo ostaviti automobile i autobus i otići do pl. doma na Koritima.

Aute je najbolje ostaviti pored uređenog izvora na kraju sela, napuniti bočice izvorskom vodom, te otuda krenuti na uspon prema Koritima, a hoda se oko 45 min po označenoj stazi.

Korita su smještena na livadi 1010 m/nm. Pod liticom Brajkove stijene na 1091 m i sastoje se od deset masivnih drvenih korita u čijem je podnožju poveća lokva bogata biljnim i životinjskim životom. Nekad su korita služila za napajanje stoke, a na poučnoj ploči piše i da su nekad žene nosile pitku vodu čak u Brgudac.

Nastavak planinarenja nas vodi dalje 45 min na Županj vrh (1138 m), a u povratku na Brajkov vrh (1091 m).

Planinari koji se ne osjećaju za duže planinarenje mogu ostati kod pl. doma "Korita" i pričekati grupu koja će za 2 sata obići navedene vrhove.

Povratak nas vodi istom stazom do autobusa za 45 min.

Povratak: oko 18 sati
Cijena: 40 kn
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 22.02.2019.

Oprema: Osnovna planinarska oprema za zimske uvjete.
Napomena: Ponijeti hranu iz ranca. Svim planinarima koji imaju namjeru ove godine boraviti u BIH bilo bi korisno druženje sa našim dragim prijateljima iz PD Konjuh - Tuzla

Vodiči: Igor Korlević
Korita 2019.