IPP (Triban - Buje - Markovac)

nedjelja 02.10.2022.

Mjesto polaska: Jelačićev trg

Težina: lagana staza
Trajanje: oko 4 - 5 sati hoda

Danas ćemo obići tri točke Istarskog planinarskog puta (IPP), a to su Triban (KT4), Buje (KT3) i Markovac (KT2).

Početak rute biti će malo podalje sela Krasica. Odatle se penjemo prema selu Triban gdje usput uzimamo pečat točke KT4 (237 m). Nastavljamo prema Bujama gdje se spajamo sa stazom Parenzane i gdje usput uzimamo pečat točke KT3 (162 m).
Nastavljamo dalje i preko mjesta Kaldanija dolazimo u Plovaniju gdje penjemo završnu dionicu današnjeg izleta, a to je brdo Markovac (162 m) i točka KT2 IPP-a.

Autobus nas čeka na parkingu podno brda Markovac te krećemo do jednog od obližnjih restorana na okrepu.

Prijevoz: autobus
Povratak: u popodnevnim satima
Cijena: 90 kn
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 27.09.2022.

Oprema: Standardna planinarska oprema sukladno vremenskoj prognozi, hrana i piće iz ruksaka, planinarska članska iskaznica.
Napomena: Zainteresirani koji žele nabaviti dnevnik Istarskog planinarskog puta (IPP) neka se obrate direktno gospođi Patriciji Jedrejčić iz Planinarskog društva Pazin na broj telefona 098 9655 760.

Vodiči: Mirta Grandić (+385 92 266 17 12) i Boris Kurilić
IPP (Triban - Buje - Markovac)