Baška - Mjesečev plato - Diviška

nedjelja 12.06.2022.

Trajanje: oko 8 sati hoda

Molimo sve članove koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu i da to kažu prilikom prijave.

Dolaskom u Bašku krećemo sa parkirališta u 9 h. Uspon pored crkve Sv. Ivana do Mjesečevog platoa. Uspon nas dalje vodi preko starih i novih mrgara do Lokve Diviška. Sa vrha Diviške spuštamo se istim putem do lokve Kalić i uspona na Hlam. Sa Hlama se spuštamo prema Jurandvoru i na raskršću ispod Zakama spuštamo se u Jurandvor. U Jurandvoru ovisno o vremenu i umoru postoje dvije opcije. Prva da se ravno vraćamo u Bašku. Druga da obiđemo svetište Majke Božje Goričke. Ova druga zahtjeva još 45 minuta hoda. U popodnevnim satima povratak u Bašku.

Na navedenom izletu ćemo ovjeriti nekoliko kontrolnih točaka Camino Krka. Svi zainteresirani mogu kupiti za 10 kn dnevnike Camino Krk u PD Kamenjak.

Povratak: u večernjim satima
Cijena: 50 kn
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 07.06.2022.

Oprema: Čvrste gojzerice, zaštita od sunca, kapa i zaštita od vjetra, min. 2 litre tekućine.
Napomena: Staza je zahtjevna jer se hoda po oštrom kamenjaru i obzirom na vrijeme godine trebalo bi biti vrlo toplo.

Vodiči: Igor Korlević (+385 91 256 66 11)
Baška - Mjesečev plato - Diviška