Šetnja Istrom

subota 28.02.2015.

Težina: lagana staza
Trajanje: 1 dan

U 8.00 polazak s parkirališta Delta, a prvo zaustavljanje je na kavi u hotelu Flanona. Zatim krećemo prema Pićanu – gradiću legendi. Nakon razgledanja Pićana idemo u razgledanje Gračišća, najbogatijeg mjesta pazinske knežije. Potom se zaustavljamo u Lindaru i nakon obilasaka krćemo prema Pazinu, gdje ćemo u Etnografskom muzeju Istre razgledati izložbu "Slavenski karnevali", a po želji i dogovoru i izložbu meda, Udruge pčelara "Lipa" iz Pazina. Nakon Pazina odlazimo u Sveti Petar u Šumi, na 3. međunarodni sajam kobasica s nazivom "S kobasicom u Europu". Šetnja sajmom uz vizualni, mirisni i gurmanski užitak! Predah za odmor, piće i okrepu dogovaramo u hodu, a i vrijeme povratka bit će po dogovoru.

Povratak: u večernjim satima
Cijena: 50 kn
Prijave: na e-mail ili u tajništvu Društva do 27.02.2015.

Oprema: Prema vremenskoj prognozi.
Napomena: Cijena ulaznica za izložbu "Slavenski karnevali" je 25 kn za odrasle, za umirovljenike pojedinačno 18 kn, a za grupu umirovljenika po osobi 15 kn. Za izložbu meda ulaz je slobodan, a za sajam kobasica 15 kn.

Vodiči: Ana Peršen