21. susret planinara Balkana - Tršće i NP Risnjak

Izlet za sve planinare

petak 08.06.2018.

Trajanje: oko 6 sati hoda

PD Kamenjak je na Platku 2011. prvi put bio domaćin predstavnika mnogih planinarskih društava od Slovenije do Bugarske. Ove godine smo domaćini u Tršću - u našoj planinarskoj kući "Frbežari", šatorima i okolnom privatnom smještaju. Doručak, večera i zabava bit će u restoranu BRVNARA.

U proteklih već 20 godina ovi susreti omogućuju upoznavanje uživo i dogovaranje međunarodnih planinarskih tura sa vodičima iz raznih država.

Za cijeli trodnevni program svako pl. društvo može poslati jednog do četiri službena predstavnika, plus malu grupu planinara. Društvima iz Hrvatske i Slovenije koja su zainteresirana za trodnevni program na upit šaljemo više podataka.

Za jednodnevno sudjelovanje samo u subotu, 9.6.2018. nema ograničenja - sva društva pozivamo da dođu u što većem broju.

Program:

Petak, 8.6.2018. Dolazak, smještaj, večera.
Subota, 9.6.2018.
-Doručak i podjela lunch paketa za ručak
-Planinarenje (teža grupa na vrh Risnjak (1528 m) u NP Risnjak, a lakša grupa na Sokolanske stijene i vrh Rudnik (1052 m))
-Radni sastanak predstavnika svih članica
-Večera sa kulturno-zabavnim programom
Nedjelja, 10.6.2018.
-Doručak
-Posjet izvoru rijeke Kupe u NP Risnjak i zatvaranje susreta

Povratak: u večernjim satima
Cijena: 50 kn (iz Rijeke)
Prijave: u tajništvu Društva do 01.06.2018.

Oprema: osnovna planinarska oprema
Napomena: Prijave planinarskih društava iz Slovenije i Hrvatske molimo na pdkamenjak@gmail.com.

Vodiči: Vodiči PD Kamenjak
21. susret planinara Balkana - Tršće i NP Risnjak