Slovenski Snežnik (1796 m) ili Ogulinski Klek (1182 m)

zimski uspon Izlet za sve planinare

nedjelja 28.02.2021.

Trajanje: Snežnik - oko 5 sati hoda, Klek - oko 3 sata hoda

Slovenski Snežnik - SLO (1796 m)

Polazak na Veliki Snežnik koji je zimi uvijek atraktivan a ponekad i vrlo surov sa svim čarima visokogorskog planinarenja počinje pokraj planinarskog doma Sviščaki.

Pri zimskim uvjetima dereze (ili barem žabice) su potrebne pri cijelom usponu na Snežnik, a posebno pred sam vrh. Planinarski štapovi također su dobro došla pomoć.

Nakon kratkog uživanja u pogledima na vrhu te odmora pokraj doma slijedi silazak do Sviščaki istim putem.

*******

15.02.2021. odlučit će se s obzirom na situaciju na koju se destinaciju ide.

U slučaju nepovoljne epidemiološke situacije i nemogućnosti odlaska u Sloveniju izlet će se održati na Ogulinskom Kleku.

*******

Klek (1182 m)

Nakon vožnje autocestom preko Vrbovskog i Ogulina dolazimo do zaselka Bjelsko odakle krećemo na uspon na Klek.
Šumskom stazom nakon svojih sat vremena hoda stižemo do planinarskog doma Klek te nakon kratkog odmora krećemo prema vrhu Klek koji je svojih pola sata udaljen od doma. Do vrha Klek vodi preko stijena nešto malo zahtjevnija staza te je potreban dodatni oprez, a zimi su svakako vrlo poželjne čak i nezaobilazne i dereze.
Nakon uspona na vrh vraćamo se istim putem natrag do Bjelskog.

Povratak: kasni popodnevni sati
Cijena: 60 kn Slovenski Snežnik, 80 kuna Klek
Prijave: u tajništvu Društva do 23.02.2021.

Oprema: Osobna iskaznica, planinarska iskaznica, planinarska oprema za snježne uvjete (poželjne dereze ili žabice), čeona lampa, visokogorci - kaciga, dereze i cepin, hrana i piće iz ruksaka
Napomena: Molimo sve planinare da se pridržavaju epidemioloških mjera važećih na dan izleta a također one koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu gdje ćemo ukrcati i članove bez auta. Kod prijave molimo napomenuti tko dolazi s autom. U automobilima obavezne maskice za lice.

Vodiči: Mirta Grandić (+385 92 266 17 12) i Mario Glavaz
Slovenski Snežnik (1796 m) ili Ogulinski Klek (1182 m)